خرید ورمی کولیت

در حال نمایش 3 نتیجه

 

سال ها است که ورمی کولیت به عنوان شبه خاک در داخل آپارتمان ها و یا سیستم‌های هیدروپونیک در پرورش گل و گیاه در مواردی که محدودیت استفاده از خاک معمولی را دارند، استفاده می‌شود و مواد غذایی مورد نیاز گیاه را به صورت مایع به ورمی کولیت و نهایتا ریشه ها رسانده می‌شود
این ماده در کشاورزی کاربرد گسترده دارد به خصوص در مواردی که رشد سریع گیاه از اولویت برخوردار باشد.

ورمی کولیت در شرایط ویژه کم آبی، حفظ خاک از جریان بادهای گرم و جلوگیری از یخبندان و صدمه به ریشه‌ها کاربرد فراوان دارد. ورمی کولیت با ایجاد فضای مناسب در خاک و سبک کردن آن، هوادهی به ریشه را به شدت بهبود می‌بخشد و این در حالیست که رطوبت و مواد غذایی را به آسانی در اختیار قلمه‌ها و ریشه های جوان قرار می‌دهد.
ورمیکولیت ماده ایست دائمی و غیرمضر برای خاک که دارای تمیزی صددرصد است و مانع فساد خاک می‌شود.

این ماده بدون بو، غیرسمی و استریل بوده و بدلیل خنثی بودن ماهیت خاک را تغییر نمی‌دهد. ورمیکولیت دارای قابلیت نگهداری و نقل و انتقال کاتیون‌ها می‌باشد به همین علت میتواند موادی نظیر آمونیوم، پتاس، کلسیم، منزیم، و آهن را به آسانی در اختیار ریشه‌ها قرار دهد، همچنین میزان پتاسیم موجود در این کود زیاد می‌باشد از این رو نقش پررنگی در رشد گیاهان دارد. این ماده همراه با خاک معمولی و خاک های غنی شده با کودهای شیمیایی بهترین روش برای رشد کلیه گیاهان بخصوص گلهای زینتی است.

 

خواص ورمی کولیت

1. ورمی کولیت دارای خاصیت ایجاد تخلخل و حفظ آب و آزاد سازی آن برای رساندن به ریشه می‌باشد.
2. مقاومت در مقابل تغییر PH در خاک .
3. دارای پتاسیم و منزیم و مقدار کمی مواد معدنی دیگر.
4. آزاد سازی تدریجی کودهای اضافه شده به خاک برای رساندن به ریشه .

کاربردهای ورمی کولیت

1- قلمه زدن
2- اصلاح یا اتقویت خاک
3- رویش دانه
4- نشاء زدن گیاهان خانگی
5- حفاظت از گیاهان در برابر عوامل طبیعی
6- انبار کردن پیازها و محصولات ریشه‌ای
7- تقویت چمن‌ها به منظور حفظ سلامت و سبزی آن‌ها
8- گل آرایی منازل، در گل آرایی به علت رنگ طبیعی و براق کاربرد دارد.
9- در چمن کاری جهت سبز تر شدن و حفاظت چمن از گرما یا سرمای شدید کاربرد دارد.
10- ورمی کولیت به علت داشتن تخلخل و فضای مناسب از آب اشباع نمی‌گردد و می‌توان در فصل رشد به خاک گلدان اضافه نمود
11- همچنین در گیاهان آپارتمانی از بوی نامطبوع آب گلدان های جلوگیری می‌نماید.
12- خاصیت ضد قارچی ورمی کولیت به رشد گیاه و جلوگیری از بیماری کمک می‌نماید.
13- كود ورمی كولیت درخاك زمین های كشاورزی ، گلخانه های وسیع و كوچك ،کشت هیدروپونیک، باغچه های خانگی و در هر زمینی كه به عنوان بستر رشد گیاه و محصولی باشد به كار می‌رود.

 

موارد استفاده از ورمیکولیت

ورمیکولیت در 3 الی 4 سایز مختلف برای باغبانی تولید می شود. برای کاشت بذر میتوان از ورمیکولیت سایز زیر به عنوان محیط کشت و برای بهبود هوادهی خاک از بزرگترین اندازه استفاده کرد. برای جوانه زنی قلمه ها نیز میتوانید از سایز متوسط ورمیکولیت استفاده کنید.
یر آلی طبیعی است که برای تهویه خاک باغ استفاده می شود. با گرم شدن، تا سی برابر اندازه اصلی خود منبسط می شود.

ورمیکولیت خاک را “کُرک و تو خالی” می کند در نتیجه به بهبود گردش هوا و زهکشی و تنظیم رطوبت کمک می کند. اغلب برای قلمه های ریشه، اصلاح خاک، جوانه زدن بذرها، ذخیره پیازها و محصولات ریشه و به عنوان مالچ استفاده می شود.
خاک ورمی کولیت در حفظ رطوبت و مواد مغذی خاک موثر است و به هوادهی خاک کمک می کند در نتیجه ورمیکولیت در بهبود خاک های بی کیفیت بسیار موثر است.

این ماده معدنی به تنهایی یا به صورت مخلوط در خاک در بهبود ریشه زایی قلمه‌ها و جوانه زنی بذرها عملکرد خوبی دارد به علاوه با اضافه کردن ورمیکولیت به چمن می‌تواند از آنها در برابر گرما محافظت کند.

برای تازه نگه داشتن گلهای بریده شده در خانه نیز می توان گل ها را در گلدانی پر از ورمیکولیت با اندکی آب نگه داشت. همچنین از آنجا که این ماده به عنوان یک محیط رشد مناسب شناخته می‌شود معمولا در ترکیبات کمپوست یا زغال سنگ نارس استفاده می‌شود و برای افزایش سرعت رشد گیاه شرایط مناسبی ایجاد می‌کند
ورمی کولیت بهکاشت در کشاورزی کاربرد گسترده دارد نظیر: زمین های چمن، باغ ها، مواردی که رشد سریع گیاه از اولویت برخوردار باشد (ورمیکولیت به صورت صد در صد استفاده می شود).
ورمیکولیت همچنین در شرایط ویژه کم آبی یا در صورتی که غذای خاک کمتر باشد، حفظ خاک از جریان باد های گرم و جلوگیری از یخبندان و صدمه به ریشه ها کاربرد دارد.

 

قیمت ورمی کولیت

قیمت ورمی کولیت بسته به وزن، نوع و وزن بسته شما دارد. همچنین قیمت ورمی کولیت فله نیز متفاوت است. جهت اطلاع از قیمت ورمی کولیت بهکاشت (به روز) از فروشگاه اینترنتی سبز آیش با شماره پشتیبان تماس حاصل فرمائید.

 

خرید ورمی کولیت بهکاشت از سبز آیش

گروه تولیدی بهکاشت ورمی کولیت طلایی مرغوب را به بازار در بسته های 40 لیتری عرضه می‌کند.
بسته های ورمی کولیت بهکاشت در ۳ سایز ریز، متوسط و درشت در فروشگاه اینترنتی سبز آیش موجود است.
فروش ورمی کولیت بهکاشت به صورت آنلاین، یکی از امکانات فروشگاه اینترنتی سبز آیش است. شما می‌توانید به راحتی در هر ساعت از شبانه روز، سفارش خود را در این فروشگاه ثبت کرده و با درج آدرس، در سریع ترین زمان ممکن محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید.
با سفارش عمده ورمی کولیت بهکاشت از سبز آیش، از تخفیفات ویژه این مجموعه بهره مند شده و هزینه کمتری را نسبت به بازار بپردازید.
فروشگاه اینترنتی سبز آیش، ورمی کولیت بهکاشت را به عنوان یکی از بهترین‌های بازار تضمین نموده و استفاده از آن را برای تمام دوست داران گل و گیاه پیشنهاد می‌کند.