خرید کوکوپیت

در حال نمایش 3 نتیجه

 

کوکوپیت دارای بافت ریز یا درشت است. الیاف بسیار کم و یک بستر کشت کاملا استریل و فاقد آلودگی است که از الیاف خرد شده میوه و تنه درخت نارگیل به دست می‌آید.
از آنجایی که کوکوپیت پس از تولید، حجم زیادی اشغال می‌کند، آن را تحت فشار قرار می‌دهند تا به صورت قالب‌های کم حجم درآیند.
ترکیب کوکوپیت سریلانکایی با خاک گیاهان علاوه بر حفظ رطوبت خاک باعث افزایش هوادهی خاک می‌شود زیرا الیاف نارگیل حتی زمانی که اشباع از آب شوند، تخلخل بسیار مناسبی دارند بنابراین ترکیب کوکوپیت با خاک گیاهان باعث افزایش هوادهی خاک و جلوگیری از تراکم و فشرده شدن خاک می شود و قدرت گسترش ریشه در خاک به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

مواد تشکیل دهنده کوکوپیت

ترکیبات کوکوپیت سریلانکایی از سه بخش تشکیل شده‌ است که ممکن است در بافت‌های مختلف هر سه یا یکی از بخش‌ها وجود داشته باشد:

1. پیت (peat) :به دانه‌های ریز با ابعاد 1 تا 5 میلی‌متر گفته می‌شود و به رنگ قهوه‌ای تیره است.

2. الیاف(coir) :به الیاف نخ مانند با ضخامتی بسیار کم و با طول متغیر در بافت‌های مختلف گفته می‌شود.

3. چیبس(chips) :به ذراتی بهم چسبیده پیت و الیاف، به اندازه چیبس خوراکی گفته می‌شود.

 

 موارد استفاده از کوکوپیت

کشت بدون خاک گل‌های شاخه بریده مانند رز
در صنعت نشا کاری
در تولیدات کشاورزی هیدروپونیک (بدون خاک)
کشت بافت
کشت هیدرو پونیک توت فرنگی
گلخانه کشت خاکی به خصوص برای خیار، فلفل دلمه ای و گوجه
برای تولید قارچ
گیاهان آپارتمانی

 

مزایای استفاده از کوکوپیت

در فرایند تولید کوکوپیت به سبب وجود مراحل فرآوری گرم، کلیه باکتری‌ها، قارچ ها و عناصر بیماری زا گیاهی حذف می‌گردد، بنابراین کوکوپیت یک بستر کشت فاقد هر گونه آلودگی و پاتوژن بیماری زا است.

همچنین از آنجایی که این ترکیب به طور کامل از الیاف میوه و تنه درخت نارگیل تولید می‌شود، فاقد هرگونه بذر گیاهان مزاحم و علف هرز است.

به علاوه کوکوپیت یک بستر کشت کاملا ارگانیک است و در تولید و فرآوری آن هیچ ترکیب شیمیایی و صنعتی استفاده نمی‌شود، که این ویژگی بخصوص برای کشت‌های ارگانیک از اهمیت فراوانی برخوردار است.

پتانسیل کوکوپیت سریلانکایی برای نگهداری آب و ترکیبات محلول در آب، نسبت به دیگر انواع بستر کاشت، بسیار زیاد است و ازاین  اضافه کردن و ترکیب کوکوپیت در خاک گیاهان، هم در مصرف آب صرفه جویی می‌‌کند و هم به رشد بهینه گیاه کمک می‌کند.

ترکیب کوکوپیت سریلانکایی با خاک گیاهان علاوه بر حفظ رطوبت خاک باعث افزایش هوادهی خاک می‌شود زیرا الیاف نارگیل حتی زمانی که اشباع از آب شوند، تخلخل بسیار مناسبی دارند بنابراین ترکیب کوکوپیت با خاک گیاهان باعث افزایش هوادهی خاک و جلوگیری از تراکم و فشرده شدن خاک می‌شود و قدرت گسترش ریشه در خاک به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند.

محدوده PH کوکوپیت fine ، بین 5.5 تا 6.5 است و اضافه کردن آن به خاک موجب تنظیم PH خاک و افزایش دسترسی ریشه به موادغذایی خواهد شد؛ زیرا در PH اسیدی کم، بیشترین جذب توسط ریشه گیاه انجام می‌شود.

 

نحوه استفاده از کوکوپیت و آماده سازی آن

کوکوپیت معمولاً به صورت فشرده به بازار عرضه می‌شود و مصرف کننده نهایی با افزودن آب به این الیاف فشرده آنها را برای استفاده آماده می‌کند.

بعد از افزودن آب، هر ۱ کیلوگرم کوکوپیت فشرده می‌تواند به ۱۵ لیتر کوکوپیت مرطوب تبدیل شود.

کوکوپیت قالبی در ابتدا به رنگ قهوه ای روشن بوده و به مرور با استفاده مداوم تیره تر و شکلاتی می‌شود. جهت استفاده، قالب کوکوپیت را داخل ظرف یا گلدان بزرگی قرار دهید و روی آن آب بریزید.

هر قالب آن را داخل حدود 8 الی 10 لیتر آب بگذارید.

وقتی که الیاف و رشته ها از هم جدا شدند، می توانید با مخلوط کردن پرلیت و پیت ماس مورد استفاده قرار دهید.

معمولاً برای استفاده 100 درصد بستر حدود نصف آن را کود کوکوپیت در نظر می گیرند، 10 درصد پرلیت و حدود 40 درصد پیت ماس. همچنین اگر قصد دارید ماده غذایی در بستر کشت بریزید در زمان خیس کردن قالب آن را به آب اضافه کنید.

چرا باید از کوکوپیت استفاده کرد؟

شوری زیاد خاک
مشکل کمبود آب (چون نگهدارنده آب است.)
جلوگیری از بیماری های خاکزی و آفات (چون بیماری و آفت باعث خشک شدن گیاه و یا سبز نشدن بذر م‌ شود.)
ارزان قیمت‌تر بودن آن نسبت به بسترهای کشت دیگر

 

خرید کوکوپیت سریلانکایی از سبز آیش

فروش کوکوپیت سریلانکا به صورت آنلاین، یکی از امکانات فروشگاه اینترنتی سبز آیش است.

جهت خرید کوکوپیت وارداتی سریلانکایی 70 لیتری fine هم اکنون می‌توانید از طریق سایت سبزآیش سفارش خود را ثبت کرده و با درج آدرس، در سریع ترین زمان ممکن محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید.

فروشگاه اینترنتی سبزآیش بهترین و مرغوب ترین خاک های کشت ارگانیک را برای شما عزیزان گردآوری کرده است تا با خیال آسوده از کیفیت ، لذت پرورش گیاهان را تجربه کنید.

با سفارش عمده کوکوپیت سریلانکایی 70 لیتری از سبزآیش، از تخفیفات ویژه این مجموعه بهره مند شده و هزینه کمتری را نسبت به بازار بپردازید.

برای اطلاع از قیمت کوکوپیت از فروشگاه اینترنتی سبزآیش با شماره پپشتیبان تماس حاصل فرمائید.